Další informace Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Paliva Jelen

 
Josef Jelen
K Javůrku 312
549 22 Nový Hrádek

info@paliva-jelen.cz

606 223 635
724 236 398

 
 

Detail paliva

koks - CZ - Koks 20 - 40

vlastnosti

hrubost20 - 40mm
výhřevnost26,00GJ/t
balení25kg pytelcena

 běžná cena /  akční cena 
 do 20q20 - 60qnad 60q
 
25kg pytelvyprodáno
 Co je koks a jak vzniká

Koks vzniká pyrolýzou černého uhlí při vysoké teplotě - nad 1000 °C - bez přístupu vzduchu. Pro výrobu koksu se používá černé uhlí, pokud možno s nízkým obsahem síry a vhodnými vlastnostmi pro koksování. Při koksování uhlí vzniká také surový dehet, čpavek, surový benzol, koksárenský plyn a sulfan.


Koks

Koks se používá jako palivo a redukční činidlo např. ve vysoké peci při výrobě železa nebo v kuplovnách při výrobě litiny a izolačních materiálů, jako palivo při vytápění a jako surovina při některých chemických výrobách. Koks z uhlí je šedý, tvrdý a pórovitý. Koks vznikal i přirozeným způsobem, zejména tam, kde uhelné sloje přišly v průběhu geologického vývoje do styku se žhavým magmatem. Koks vzniká i při zpracování surové ropy, vzhledem ke svému složení však není vhodný pro výrobu železa.

Díky své pórovitosti je koks mimořádně dobrým tepelným izolantem. Používá se proto také v americkém kosmickém programu jako jedna ze složek brzdícího štítu kosmických lodí. V rámci programu Apollo se tak tento materiál dostal i na oběžnou dráhu Měsíce v tepelném štítu velitelské sekce lunární lodi. S koksem se počítá i pro kosmické lodi Orion určené k návratu lidí na Měsíc a k dobytí Marsu.

 
 
Prověřený prodejce

Nabídka kotlů TOPMAX